Inne partie ciała

Przy pierwszym razie to mogło być nieco bolesne. Tak samo powiedziała pani kosmetyczka, więc Hania była przygotowana. Wszystko odbyło się dość szybko i Hania była bardzo pozytywnie zaskoczona. Pomyślała, że warto zająć się innymi partiami ciała. Zapytała mamę czy chodzi w rachubę depilacja pach. Mama zapytała ją, jak sobie dotychczas z tym problemem radziła.

Hania powiedziała, że tak samo, maszynką. To był bardzo zły pomysł. Mama miała do siebie pretensje, że nie zauważyła jak szybko Hania dorosła i nie zdążyła z nią porozmawiać o depilacji. Kosmetyczka śmiała się i powiedziała, że u niej było dokładnie tak samo. Co było o tyle dziwniejsze, że przecież zajmowała się tym zawodowo. Ale okazało się, że jej córka postąpiła identycznie. Uznała, że depilacja woskiem jest dla dorosłych i chciała sama pozbyć się problemu. I również zaczęła od maszynki. Kosmetyczka zdziwiła się kiedy pewnego dnia znalazła maszynkę w szufladzie córki. Akurat szukała pudru i pomyślała, że córka znów jej go podebrała i zapomniała odłożyć. Odbyły poważną rozmowę, podczas której córka przyznała się, że goli nogi i pachy.

Rzadziej i skuteczniej

I jak często te pachy golisz, zapytała ją mama. Córka przyznała, że co drugi dzień obowiązkowo, a czasem to nawet codziennie. Latem częstotliwość była większa. Mama wyjaśniła jej jak działa wosk i jaka jest różnica pomiędzy depilacją i goleniem. Córka zgodziła się spróbować. Na początku odbyła się depilacja pach, a później nóg. Trochę bolało, ale ból szybko został złagodzony oliwką. Nogi były idealnie gładkie, pachy też. Jakież było jej zaskoczenie, gdy po kilku dniach nic się nie zmieniło. Odruchowo podczas kąpieli sięgała po maszynkę, po czym przypominała sobie, że nie ma takiej potrzeby. Odczekała jeszcze kilka dni i dopiero wtedy zaczął się pojawiać pierwszy meszek. Była bardzo zadowolona z efektów. Opowiadała o tym koleżankom, a maszynkę wyrzuciła do śmieci. Mama z Hanią słuchały tej opowieści i nastolatka już był zdecydowana. Lepiej przez chwilę przecierpieć niewielki ból, niż golić się codziennie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *