Bezpieczny wosk

Kiedyś mniej zwracano uwagę na owłosienie na ciele kobiety. Przecież nasze matki, a na pewno babki nie goliły nawet nóg. Ale standardy i kanony mody się zmieniają, a co za tym idzie, mało która współczesna młoda kobieta wyobraża sobie mieć owłosione nogi. Metody są różne i każdy dochodzi do swojej ulubionej przez lata. Często zaczyna się od maszynki, która jednak nie sprawdza się na dłuższą metę. Ogolone włosy szybko odrastają jeszcze mocniejsze i grubsze.

Próbuje się rozmaitych depilatorów, ale skuteczny w walce z niechcianym owłosieniem okazuje się wosk. Hania, tak jak koleżanki, zaczynała golenie nóg od używania maszynki. To nie było jeszcze tak uciążliwe, jak golenie rąk. Wcześniej nawet nie myślała o tym, żeby to robić, ale słyszała głupie docinki kolegów z klasy. Ku jej nieszczęściu była przez naturę hojniej obdarzona niż jej koleżanki. Podczas gdy włosy na rękach innych dziewczyn były ledwie widoczne, jej ciemne i gęste rzucały się w oczy. Stąd pomysł na golenie rąk. Jednak szybko zrozumiała, że maszynka to nie jest dobry pomysł. Poszukała salonu kosmetycznego, który w swojej ofercie miał depilację woskiem. Zdecydowała się na takie rozwiązanie.

Czy bardzo boli?

Nigdy wcześniej nie była w takim miejscu. Bała się trochę, że będzie bolało. Trochę żałowała, że wpadła na to golenie rąk, ale już nie było odwrotu. Teraz musiała coś z tym zrobić, bo maszynka to nie był dobry pomysł. Poczytała w Internecie artykuły na temat bezpiecznych form depilacji i wychodziło na to, że wosk jest najlepszy. Porozmawiała jeszcze na ten temat z mamą i okazało się, że mama, po której odziedziczyła czarne włosy, od lat korzysta z tego samego, sprawdzonego gabinetu. Żałowała, że córka nie przyszła do niej wcześniej, od razu poleciłaby jej wosk. Ale tak to jest z nastolatkami, często próbują coś robić po swojemu. Na szczęście nic złego się nie wydarzyło, wszystko było na dobrej drodze. Hania tylko chciała wiedzieć, czy bardzo boli. Mama nie umiała jej odpowiedzieć na to pytanie, bo od wielu lat korzystała z dobrodziejstwa wosku, że dla niej to była czysta przyjemność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *